Strona główna
Transport
Tutaj jesteś

Paczki międzynarodowe – jak szybko nadać?

19 lipca 2021 paczka za granicę


Żyjemy w czasach, gdzie duża część rodziny mieszka poza granicami kraju. Wiele osób wyemigrowało za lepszym życiem. Na każdym kontynencie można spotkać rodaków. A gdy znajomi i rodzina są za granicą, to i bardzo duża liczba osób wysyła paczki międzynarodowe. Ale nie każdy wie, jak to zrobić. Gdzie nadać paczkę? Ile kosztuje i jak należy ją zabezpieczyć?

Tania paczka za granicę – jak ją nadać?

Rynek oferuje szeroki zakres usług w każdej branży. Także rynek przesyłek i kurierów jest bardzo atrakcyjny. Paczki międzynarodowe można nadać na dwa sposoby. Jednym z nich jest pójście na pocztę i wysłanie paczki. Jednak ta forma wymaga poświęcenia dużo czasu. Drugą opcją jest zamówienie kuriera do domu, którzy odbierze paczkę. Jest to forma, z której Polacy korzystają najczęściej. Oferta firm kurierskich skierowana jest zarówno do firm, jak również do osób prywatnych. Wystarczy wybrać firmę i załatwić wszystkie formalności online. Nie trzeba stać w kolejkach i tracić czasu na dojazdy. Wszystko można załatwić poprzez stronę internetową w prosty i czytelny sposób. Nawet osoby, które robią to pierwszy raz, nie będą miały problemów.

Jak wybrać firmę kurierską?

Chcąc wysyłać paczki międzynarodowe należy zapoznać się z ofertą różnych przewoźników. Każdy z nich ma odmienną ofertę, dlatego warto poświęcić trochę czasu, zanim podejmie się decyzję. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy dana firma kurierska zajmuje się dostarczaniem paczek do kraju, do którego chcemy nadać przesyłkę. Kolejną rzeczą jest sprawdzenie cennika oraz czasu realizacji zamówienia. Ważnym aspektem jest także przeczytanie regulaminu i zapoznanie się z każdym punktem. Paczki międzynarodowe mogą być ubezpieczone do jakiejś wartości lub nie. Jest to szczególnie ważny aspekt, jeśli wysyłamy coś cennego. W przypadku, gdy paczka jest ubezpieczona przykładowo do kwoty 100 złotych należy wykupić ubezpieczenie. Przed wyborem przewoźnika warto zapoznać się także z komentarzami i opiniami, jakie na temat danej firmy krążą po sieci. Daje to ogólny osąd o działalności i terminowości przedsiębiorstwa.

Ile kosztuje i jak długo idzie paczka za granicę?

Cena paczki międzynarodowej jest różna w zależności od firmy kurierskiej. Wysokość kwoty, jaką trzeba zapłacić za przesyłkę zależy przede wszystkim od wymiarów paczki jej wagi oraz kraju przeznaczenia. Paczki wysyłane do Europy będą tańsze niż te wysyłane za ocean. Przykładowo paczkę do Anglii można wysłać już od 40 złotych, a do USA od 130 złotych. Można także trafić na liczne promocje i zniżki. Czasami warto się wstrzymać z wysyłką, jeśli nam się nie spieszy. Termin dostarczenia paczki zależy także od kraju przeznaczenia. Zwyczajowo paczki docierają w okresie od 3 do 10 dni do różnych zakątków świata. Można także skorzystać z oferty ekspres, co oznacza, że paczka zostanie doręczona w okresie 48 godzin. Jednak taka opcja dostępna jest w przypadku krajów, które są najbardziej popularne, czyli kraje europejskie i Stany Zjednoczone.

Jak zabezpieczyć przesyłkę zagraniczną?

Bardzo ważne jest zapakowanie paczki tak, aby dotarła w całości. Niejednokrotnie ma ona do pokonania bardzo wiele tysięcy kilometrów. Podczas trasy przechodzi ona przez wiele rąk i jest przewożona różnymi środkami transportu. Dlatego ważne jest, aby przesyłka posiadała gruby karton, a w środku przedmioty były owinięte dodatkowo folią bąbelkową. Karton powinien być obklejony mocną i wytrzymałą taśmą. Jeśli w środku znajdują się przedmioty delikatne lub szkło to na przesyłce powinna być naklejka z napisem: „uwaga szkło” – naturalnie w języku angielskim.

Zobacz więcej: https://allekurier.pl/

Redakcja xpresslane.pl

XpressLane to portal, który związany jest głównie z tematyką motoryzacji i transportu. Znajdziesz tu wiele ciekawych poradników związanych z tymi dziedzinami i wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nowe przepisy drogowe
paczka za granicę
akumulator lifepo4 i jego największe zalety

Jesteś zainteresowany reklamą?