Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Samochody do 15 tys. złotych

30 grudnia 2021 samochody do 15 tys

Zakup samochodu jest zwykle dużym przeżyciem emocjonalnym, a podejmowana decyzja powinna być starannie przemyślana. Dysponując kwotą kilkunastu tysięcy złotych należy liczyć się z zakupem samochodu używanego oraz koniecznością zaakceptowania kompromisu pomiędzy ceną pojazdu, a jego jakością.

samochody do 15 tys

Czy warto wybierać samochody do 15 tys. złotych?

Samochody do 15 tys. złotych cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Ich popularność wynika z problemów z zakupem aut nowych i dużym popytem na samochody używane. Ponadto jest to kwota, która umożliwia wybór dobrego pojazdu w dość przystępnej cenie.

Czym cechują się samochody do 15 tys. złotych?

Jak wspomniano powyżej, decydując się na zakup auta w tej cenie należy liczyć się z ofertą zawężoną jedynie do rynku wtórnego. Są to zwykle samochody ponad dziewięcioletnie ze stosunkowo dużym przebiegiem. Nie znaczy to jednak, że za tą cenę nie można otrzymać dobrego pojazdu. Ponadto kwota ta umożliwia bowiem wybór o różnym typie nadwozia, w tym choćby popularnego kompaktu do jazdy po mieście. Poza tym rynek oferuje sedany oferujące dobry komfort jazdy oraz pojemne kombi.

Popularny hatchback

Popularny hatchback

Samochody kompaktowe to dobra opcja dla osób poruszających się głównie po ulicach miast. Są one ekonomiczne oraz cechują się niewielkimi rozmiarami, które ułatwiają manewrowanie oraz zwiększają ilość dostępnych miejsc parkingowych. Wśród tego typu samochodów warto zwrócić uwagę na Hondę Civic, która ceniona jest z uwagi na niską awaryjność czy taniego w eksploatacji Opla Astrę. Astry są bardzo popularne, a dostęp do części zamiennych praktycznie nieograniczony. Wśród innych aut wymienić można również bardziej prestiżowe Audi A3 czy popularnego wśród przedstawicieli handlowych Forda Focusa. Auto zapewnia stosunkowo dobre osiągi przy niskich kosztach eksploatacji.

Wygodny sedan

samochód do 15tys

Za cenę piętnastu tysięcy złotych można również pozwolić sobie na wygodnego sedana. Oczywiście w tym przypadku należy liczyć się z tym, że auto będzie starsze oraz cechować się będzie dużym przebiegiem. Większość pojazdów stanowią samochody importowane, a wśród nich dużą popularnością już od wielu lat cieszy się Volkswagen Passat. Tego typu pojazdy są dość solidne, a ich jednostki mocne i wydajne. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również Skody Octavie, które są trwałe oraz tanie w utrzymaniu z uwagi na dostępność szerokiej oferty części zamiennych. Wśród innych tego typu aut wymienić należy samochody z cieszące się większym prestiżem oraz dobrym wyposażeniem, w tym na przykład Audi A4 czy BMW Serii 3. W przypadku tych aut możliwe są dobre osiągi, jednak koszty ich napraw mogą być dość wysokie. Alternatywą jest wybór bardziej ekonomicznego Forda Mondeo.

Rodzinne kombi

Kombi to samochody cieszące się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród rodzin z dziećmi. Umożliwiają one bowiem bezpieczne umieszczenie fotelików samochodowych w pojeździe oraz oddzielenie strefy bagaży. Są one pojemne i umożliwiają wygodną jazdę zarówno po mieście, jak i na dalszej trasie. Wśród wielu tego typu samochodów dużą popularnością cechuje się powiększony Opel Astra, który podobnie jak wersja hatchback cechuje się niskim kosztami eksploatacji. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszy się Peugeot 308, który często wyposażany jest w instalację LPG czy bezawaryjna Toyota Avensis.

Dowiedz się więcej na temat samochodów: sportowy samochód.

Redakcja xpresslane.pl

XpressLane to portal, który związany jest głównie z tematyką motoryzacji i transportu. Znajdziesz tu wiele ciekawych poradników związanych z tymi dziedzinami i wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nakładanie powłoki ceramicznej na auto
Co można zdemontować z auta przed kasacją
Zalety samochodu elektrycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?