Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Promocje na wynajem samochodów. Na co można liczyć?

11 sierpnia 2021 Promocje na wynajem samochodów

Klientów wypożyczalni samochodów stale przybywa. Wynika to z rosnącej floty bogato wyposażonych aut dostępnych na wynajem, przejrzystych warunków wynajmu, a także atrakcyjnych rabatów cenowych zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Na jakie promocje może liczyć osoba zainteresowana wypożyczeniem samochodu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Lista promocji zależy od konkretnej wypożyczalni

Każda wypożyczalnia określa własne warunki zniżek i rabatów dostępnych dla klientów.  Lista aktualnych promocji znajduje się na stronie internetowej wypożyczalni lub w ogólnodostępnym regulaminie. Promocje mogą dotyczyć wynajmu konkretnego modelu auta lub całej grupy pojazdów z jednego segmentu. Oddzielne zniżki zarezerwowane są dla klientów indywidualnych i biznesowych. Reguła w tym przypadku zazwyczaj jest taka sama. Im dłużej trwa okres wynajmu, tym większe korzyści dla klienta. W związku z tym osoby zainteresowane średnio- i długoterminowym wynajmem samochodów mogą liczyć na zdecydowanie większe rabaty niż klienci wypożyczający auto na dzień lub dwa. Po przekalkulowaniu wszystkich za i przeciw bardzo często okazuje się, że wynajem na lata jest dużo korzystniejszy od kupna pojazdu czy wzięcia go w leasing.

Popularne promocje stosowane przez większość firm

Pomimo faktu, iż od właściciela wypożyczalni zależy to, jak duże rabaty oferuje swoim klientom, istnieje lista popularnych promocji, które stosowane są przez większość firm zajmujących się wynajmem pojazdów. Należy do nich m.in. możliwość negocjacji ceny przy dłuższym wynajmie, zniesienie konieczności wpłacania kaucji w przypadku wynajmu na dłuższy okres czy zlikwidowanie limitu kilometrów podczas wypożyczenia samochodu na określony czas.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: Bardzo częstą praktyką stosowaną przez właścicieli wypożyczalni jest oferowanie lepszych warunków cenowych klientom, którzy wcześniej korzystali już z usług ich firmy. Jest to forma pakietu lojalnościowego dla stałych klientów. Takie osoby mogą liczyć na niższy rachunek za wynajem lub dodatkowe bonusy w postaci zniesienia kaucji czy limitu kilometrów. Takie zachowanie ze strony wypożyczalni jest korzystne zarówno dla kierowcy, jak i samej firmy, która zyskuje dzięki temu poszerzające się grono zadowolonych klientów.

Gwarancja najniższej ceny

Gwarancja najniższej ceny to specjalny typ promocji stosowany przez niektóre wypożyczalnie. Jest on o tyle korzystny dla klienta, że gwarantuje mu obniżenie kosztów rezerwacji, jeżeli u konkurencji pojawi się oferta tego samego modelu auta w cenie niższej od oferowanej przez firmę, w której złożył rezerwację. Po porównaniu ofert i zweryfikowaniu prawdziwości otrzymanych informacji wypożyczalnia zobowiązuje się do zwrotu powstałej różnicy. Niektóre firmy poza obniżeniem kosztów za wynajem oferują klientom również voucher do wykorzystania przy kolejnej rezerwacji lub specjalne usługi dodatkowe, takie jak darmowe rozszerzone ubezpieczenie czy mycie i sprzątanie samochodu.  Wszystko po to, aby nie wybrał on oferty konkurencji.

Redakcja xpresslane.pl

XpressLane to portal, który związany jest głównie z tematyką motoryzacji i transportu. Znajdziesz tu wiele ciekawych poradników związanych z tymi dziedzinami i wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nakładanie powłoki ceramicznej na auto
Co można zdemontować z auta przed kasacją
Zalety samochodu elektrycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?