Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Ranking aut rodzinnych, czyli jakie samochody warto kupić?

30 marca 2021 ranking aut rodzinnych


Już za kilka miesięcy rozpocznie się upragnione lato. Trzeba mieć tylko nadzieję, że pogoda dopisze, a pandemia koronawirusa dobiegnie końca. Wtedy będzie można udać się na rodzinne wakacje. Jednak, aby to zrobić, warto mieć odpowiedni samochód, nadający się na długie wyprawy. Czym powinien się charakteryzować taki pojazd? Na co zwracać uwagę przy jego zakupie? I jak wygląda ranking aut rodzinnych?

Samochód dla całej rodziny – najważniejsze elementy

Taki pojazd musi być przede wszystkim uniwersalny. To słowo klucz pasujące do wszystkich tego typu modeli. Równie ważne jest bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Najlepsze auto powinno zapewnić komfort jazdy (wygoda ma znaczenie), dlatego najbardziej polecane są modele w wersji kombi oraz SUV. Dzięki nim kierowca nie tylko zabierze rodzinę na wakacje, ale także będzie woził dzieci do szkoły oraz żonę do miejsca pracy. Idealny samochód rodzinny to także taki, który cechuje się pakownością oraz dobrymi parametrami spalania.

Ranking aut rodzinnych

Na rynku motoryzacyjnym nie brakuje różnych samochodów spełniających powyższe wymagania i zajmujących wysokie miejsce w rankingu. Opiszemy ogólnie kilka marek, cieszących się obecnie sporą popularnością. Świetnym wyborem jest chociażby Volvo. Ta firma produkuje nowoczesne, przestronne, praktyczne, bezpieczne, masywne i jednocześnie bardzo ładne auta, mające dużą moc silnika. W ich pojemnych bagażnikach można zmieścić wiele pakunków, dlatego tak chętnie są wybierane przez polskie rodziny.

W zestawieniu najciekawszych pojazdów przeznaczonych dla rodziny, warto także wspomnieć o marce Opel i Ford. Ta pierwsza proponuje swój model o nazwie Zafira Family, który jest mało awaryjny i kusi dość niską ceną oraz sporą przestrzenią bagażową. Z kolei Ford jest chwalony za wygodne, dynamiczne i wytrzymałe auto – S-Max, którym może podróżować do siedmiu osób. Równie dobrym wyborem jest Volkswagen w wersji Touran, bo nie generuje dużych kosztów w eksploatacji.

Mądry zakup auta rodzinnego

Wiemy już, jak wygląda ranking aut rodzinnych – znamy niektóre pojazdy królujące na podium. Na koniec podpowiedzmy jeszcze, co zrobić, aby kupno takiego samochodu okazało się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli udajemy się do salonu i będziemy pierwszymi właścicielami, to nie ma żadnych obaw, ale co w przypadku, kiedy chcemy świadomie nabyć auto używane?

Wtedy warto zachować ostrożność. Należy sprawdzić całą historię oraz stan techniczny, a nawet zlecić wykonanie odpowiedniego raportu na ten temat. Tym zajmują się specjaliści pracujący dla profesjonalnych firm świadczących takie usługi. Kiedy wykryją jakieś usterki, to pomoże to w negocjacji ostatecznej ceny pojazdu.

Redakcja xpresslane.pl

XpressLane to portal, który związany jest głównie z tematyką motoryzacji i transportu. Znajdziesz tu wiele ciekawych poradników związanych z tymi dziedzinami i wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nakładanie powłoki ceramicznej na auto
Co można zdemontować z auta przed kasacją
Zalety samochodu elektrycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?