xpresslane.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Samochód dostawczy z Niemiec – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Samochody sprowadzane od naszego zachodniego sąsiada wciąż cieszą się dużą popularnością. Niemieccy handlarze w odpowiedzi na popyt naszego kraju często sprzedają auta przez Internet. Na co zwrócić uwagę kupując samochód dostawczy z Niemiec?

Samochody dostawcze – kluczowe wyposażenie wielu firm

Auta dostawcze stanowią podstawę funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Niestety zakup takiego auta wiąże się z wysokimi kosztami. Nic zatem dziwnego, że mnóstwo osób decyduje się na sprowadzenie auta z zagranicy. Niemiecki rynek jest bardzo bogaty w tego typu pojazdy.

Od zachodniego sąsiada można zakupić różnorodne: furgony, plandeki, wywrotki, autolawety, otwarte skrzynie oraz chłodnie. To jaki pojazd należy wybrać, jest zależne od indywidualnych potrzeb. Przed rozpoczęciem poszukiwania używanego samochodu dostawczego należy ustalić jego: ładowność, szerokość, długość oraz rodzaj napędu. Wielu przedsiębiorców potrzebuje takich aut, które będą służyły nie tylko do przewozu towarów, lecz również ludzi. W takiej sytuacji dobrym wyborem są samochody wielofunkcyjne o odpowiedniej ilości miejsc.

Na co zwrócić uwagę sprowadzając auto dostawcze z Niemiec

Istotną kwestią, którą nigdy nie można pominąć, jest legalność samochodu. Dla każdego nabywcy alarmujące powinno być wątpliwe zachowanie sprzedawcy, który to chce jak najszybciej sfinalizować transakcję. Decyzji o zakupie nigdy nie wolno podejmować w pośpiechu.

Ważną kwestią jest także cena. Każdy samochód w dobrym stanie oraz pochodzący z legalnego źródła mieć posiadać odpowiednio wysoką cenę. Nie należy nigdy kupować takiego pojazdu, który jest zaskakująco tani.

Jeśli chodzi o dokumenty, to powinny one być czytelne. Niedopuszczalne są jakiekolwiek zamazane informacje, poprawki, czy przeróbki danych. W dowodzie rejestracyjnym musi zawsze widnieć nazwisko sprzedawcy.

Każdy wiarygodny sprzedawca powinien posiadać przynajmniej dwa dokumenty tożsamości. Warto zawsze sprawdzić zgodność znaków identyfikacyjnych z dokumentami oraz żądać dowodu odprawy celnej.

Przystępując do oględzin wybranego modelu samochodu, należy zwrócić szczególną uwagę na komorę silnika, elementy nośne, płytę podłogową oraz grubość lakieru. Warto zaopatrzyć się w czujnik grubości lakieru, dzięki któremu będzie można znaleźć miejsca, w których na karoserii znajduje się szpachla lub druga warstwa lakieru. Takie auta są zazwyczaj powypadkowe i nie są one dobrym wyborem.

Kupując samochód z zagranicy, trzeba zajrzeć w jego każdy zakamarek oraz zwrócić uwagę na wszelkie nierówności czy pofalowane fragmenty blachy. Alarmujące powinny być dla kupującego różnice w odcieniach lakieru, źle dopasowane elementy karoserii, ślady lakieru na uszczelkach oraz nierówne szczeliny między poszczególnymi elementami.

Zakup używanego samochodu dostawczego to niełatwe zadanie, które wymaga zachowania dużej ostrożności. Z Niemiec do naszego kraju trafiają bardzo często takie pojazdy, które były wykorzystywane przez firmy oraz auta poleasingowe, które przejechały już setki tysięcy kilometrów. Takie samochody posiadają mocno wyeksploatowane podzespoły. Nie są one zatem dobrym wyborem.

Chcąc zakupić dobre auto z zagranicy warto skorzystać z usług https://carforfriend.pl/. Doświadczeni fachowcy tej firmy potrafią wybrać Volkswageny, Ople, Renaulty oraz wiele innych modeli aut dostawczych w dobrym stanie technicznym.