Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Sklep z częściami motocyklowymi — jaki powinien być sprzedawca, od którego kupimy części motocyklowe?

1 sierpnia 2022 Sklep z częściami motocyklowymi

Niezależnie od pory roku motocykliści przygotowują siebie i swoją maszynę do jazdy — po sezonie zaczynają się przygotowania do następnego, więc nie brakuje napraw i serwisowania, z kolei w czasie lata wyposażają się w nowe akcesoria i odzież, które sprostają kolejnej wyprawie i wyjazdom na tor wyścigowy. Dlatego przez cały rok warto mieć pod ręką swojego ulubionego sprzedawcę, który zapewni wszystko dla motocykla i kierowcy. Problem zaczyna się wtedy, kiedy nie mamy zaufanego i sprawdzonego sklepu motocyklowego. W tym materiale przedstawimy ci 4 cechy, które powinien mieć dobry sklep z częściami motocyklowymi. Dzięki nim będziesz mógł zweryfikować, czy dany sprzedawca jest wart twojej uwagi i istnieje szansa na wieloletnią współpracę, która będzie cię satysfakcjonowała na wielu płaszczyznach.

Kompleksowa oferta części do motocykli

Twój wymarzony sklep motocyklowy przede wszystkim powinien mieć dużą ofertę części, płynów eksploatacyjnych i akcesoriów do twojego motocykla. W końcu nie chcesz chyba kupować poszczególnych podzespołów w różnych miejscach i wielokrotnie płacić za dostawę. Podczas posezonowego serwisu lub większych napraw zdarza się, że chcemy wymienić elementy wielu układów (np. świecę zapłonową, filtr oleju, łańcuch napędowy czy tarcze hamulcowe), więc najtaniej będzie zaopatrzyć się we wszystko w jednym miejscu. Ma to swoją dodatkową zaletę — dobry sklep motocyklowy będzie miał ustaloną kwotę, po przekroczeniu której koszty wysyłki weźmie na siebie. Szukaj sprzedawcy, u którego znajdziesz wszystkie części motocyklowe do swojej maszyny.

Części motocyklowe wysokiej jakości

Odpowiedni sklep z częściami do motocykli to nie tylko duża oferta, ale również renomowani producenci dostarczający wysokiej jakości produkty, które ją tworzą. Każdy z nas ma ulubione marki w danych obszarach (np. oleje Motul, akumulatory Exide, świece zapłonowe NGK czy klocki hamulcowe TRW) i to właśnie po nie sięga w pierwszej kolejności podczas naprawy i serwisowania jednośladu. Warto wybrać miejsce, w którym znajdziemy części do motocykli od zaufanych producentów. W końcu podczas jazdy na motocyklu lubimy mieć spokojną głowę, że po majsterkowaniu maszyna nie zawiedzie nas daleko od domu.

Odpowiednie zaplecze logistyczne

Części motocyklowe i płyny eksploatacyjne wymagają odpowiedniego transportu i magazynowania. Rzadko kiedy motocykliści pamiętają podczas zakupów o tym, że np. nieprawidłowo składowane tarcze hamulcowe mogą ulec deformacji, która skutkuje niezdolnością do eksploatacji (m.in. bicie podczas jazdy oraz nierówne zużycie tarcz i klocków podczas hamowania), a elementy układu zasilania potrzebują stosunkowo sterylnych warunków magazynowania. Dlatego warto wybrać sklep motocyklowy, który może sobie pozwolić na nowoczesny magazyn zapewniający produktom odpowiednie przechowywanie. Kolejna kwestia logistyczna to kompletowanie zamówień i wysyłka. Większe sklepy motocyklowe mają tę przewagę, że zatrudniają ilość osób umożliwiającą sprawną obsługę zamówień, podczas gdy małe firmy, niejednokrotnie prowadzone przez 2-3 osoby, nie są w stanie sprostać współczesnym standardom obsługi zamówień i szybkiej dostawy.

Zaufanie społeczności motocyklowej

Sklep z częściami do motocykli powinien cieszyć się zaufaniem motocyklistów. Jak to sprawdzić? Wystarczy wejść na jeden ze sprawdzonych portali z opiniami, przejrzeć oceny wystawiane w wizytówce firmy w przeglądarce lub poczytać komentarze na profilach sklepu w mediach społecznościowych. Uprzedzamy, że możesz tam znaleźć również opinie nieprawdziwe, będące sprawką konkurencyjnych firm, które grają nieczysto i stosują nielegalne praktyki. Jednak najlepszym sposobem na sprawdzenie renomy sklepu z częściami motocyklowymi, jest zasięgnięcie języka u znajomych motocyklistów i motocyklistek. Zaprzyjaźniony klient zawsze będzie dobrym źródłem wiedzy i będzie mógł opowiedzieć ci o swoich doświadczeniach z danym sklepem motocyklowym ze szczegółami.

Sklep z częściami motocyklowymi I’M Inter Motors i imready.eu

Jeśli nadal rozglądasz się za sklepem motocyklowym z prawdziwego zdarzenia, z którym będziesz chciał związać się na lata owocnej współpracy, to my ze swojej strony polecamy sieć salonów stacjonarnych Inter Motors i sklep internetowy https://www.intermotors.pl/. Części do motocykli od renomowanych producentów, a do tego płyny eksploatacyjne, opony, akcesoria, odzież i kaski motocyklowe — wszystko czeka na ciebie w jednym miejscu. Możesz liczyć również na szereg korzyści zakupowych (darmowa dostawa, darmowy zwrot i dodatkowa gwarancja wybranych kategorii produktowych) i fachową opiekę specjalistów-motocyklistów, którzy znają się na rzeczy i pomogą w wyborze najlepszych produktów. Odwiedź jeden z 35 salonów stacjonarnych I’M Inter Motors lub wejdź na imready.eu i znajdź dla siebie i swojego motocykla wymarzone produkty.

Redakcja xpresslane.pl

XpressLane to portal, który związany jest głównie z tematyką motoryzacji i transportu. Znajdziesz tu wiele ciekawych poradników związanych z tymi dziedzinami i wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nakładanie powłoki ceramicznej na auto
Co można zdemontować z auta przed kasacją
Zalety samochodu elektrycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?