xpresslane.pl

Motoryzacja i nie tylko

preparat do silnika
Motoryzacja

Wybór dodatku do oleju skrzyni biegów

Z pewnością każdemu właścicielowi samochodu zależy, aby jego auto było jak najdłużej sprawne. Często zdarza się, że używanie samego oleju nie wystarczy. W ostatnim czasie coraz więcej kierowców decyduje się na dodatek do oleju silnikowego, jakim jest preparat ceramiczny. Z tego tekstu dowiesz się, co to jest ceramiczny dodatek do oleju, dlaczego warto go używać oraz jak go stosować.

Ceramiczny dodatek do oleju

 

Ceramiczny dodatek do oleju to preparat do silnika, który wlewany jest przez wlew oleju silnikowego. Jest on rozprowadzany po wnętrzu silnika podczas jazdy. W tym momencie zaczyna się regeneracja silnika, ponieważ tworzy się warstwa ochronna. Zapobiega ona uszkodzeniu i ścieraniu się elementów silnika. Warto wspomnieć, że ceramiczny dodatek do oleju zaaplikujemy samodzielnie – nie potrzebna jest pomoc mechanika czy warsztat. Regularne używanie samochodu powoduje ścieranie i odkształcanie się metalowych elementów pojazdu. Mogą również pojawiać się ubytki czy mikrodefekty. W celu uniknięcia wyżej wymienionych negatywnych skutków używania samochodu należy jak najszybciej zacząć używać ceramiczny dodatek do oleju. Ten preparat do silnika regeneruje nasz samochód oraz jest bardzo wydajny.

Dlaczego warto stosować dodatek ceramiczny do oleju?

 

Ceramiczny dodatek do oleju jest w stanie w miarę szybko odmłodzić silnik samochodu. Co więcej, ten dodatek do oleju skrzyni biegów sprawia, że jazda staje się bardziej ekonomiczna. Zmniejsza on tarcie i zwiększa wydajność silnika, co może zredukować spalanie nawet o 15%. Ten preparat do silnika tworzy warstwę ochronną, która spowalnia zużywanie się mechanicznych elementów jednostki napędowej. Kolejną zaletą dodatku ceramicznego jest wyciszenie i wyrównanie pracy silnika, poprawa dynamiki jazdy oraz ułatwienie rozruchu zimnego silnika. Ten preparat jest banalnie prosty w użyciu, a jego pozytywne efekty widoczne są już po przejechaniu 200 km od momentu aplikacji środka.

Jak stosować preparat ceramiczny do silnika?

Stosowanie ceramicznego dodatku do oleju jest niezwykle proste. Jego stosowanie wygląda następująco: 1. Rozgrzej silnik do 80-90 stopni. 2. Wyłącz silnik. 3. Wlej odpowiednią ilość oleju do wlewu do oleju (na każdym opakowaniu producent zamieszcza informację, o tym ile preparatu należy użyć) 4. Znowu włącz silnik i pozostaw go na biegu jałowym, na około 15 minut. 5. Wyłącz silnik. Warto podkreślić, że od razu po zastosowaniu oleju z dodatkiem ceramicznym, kolejne 200 km należy jeździć na zdecydowanie mniejszych obrotach i unikać tych wyższych. Dlaczego? Ponieważ preparat potrzebuje czasu, aby dokładnie rozejść się po wnętrzu całego silnika. Proces ceramizacji trwa około 1500 km i absolutnie nie należy podczas jego trwania wymieniać oleju. Żeby się upewnić, czy taka odległość jest adekwatna do produktu, który kupiliśmy trzeba przeczytać, co jest napisane w instrukcji na opakowaniu produktu. Każdy producent może mieć inne wymagania. Wiadomo, że olej z dodatkiem ceramicznym zdziała naprawdę dużo i zregeneruje nasz samochód, jednak nie jest możliwe naprawienie każdej usterki za jego pomocą. Żadne środki tak nie działają. Gdy kupujemy samochód musimy być świadomi, że trzeba o niego dbać – robić regularne przeglądy oraz samemu kontrolować stan pojazdu. Ważnym aspektem jest wybór zaufanego i sprawdzonego mechanika, który będzie służył dobrą radą. Dzięki temu artykułowi już wiesz, czym jest ceramiczny dodatek do oleju, dlaczego warto go używać oraz jak go zaaplikować.