Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Zalety samochodu elektrycznego

27 grudnia 2023 Zalety samochodu elektrycznego


Elektromobilność to nie tylko przyszłość, to już teraźniejszość. Samochody elektryczne Grupy Volkswagen zyskują coraz większą popularność dzięki doskonałym parametrom oraz atrakcyjnym ofertom finansowania, takim jak te oferowane przez Volkswagen Financial Services. Jakie są więc główne zalety aut elektrycznych?

Osiągi i dynamika

Samochody elektryczne Grupy Volkswagen zapewniają doskonałe osiągi zarówno na krótkich jak i długich trasach. Ich rozwinięte napędy sprawiają, że jazda staje się dynamiczna, a możliwości pokonywania dystansów są imponujące. Moment obrotowy jest dostępny od razu, co zapewnia szybsze przyspieszenie i płynniejszą jazdę.

Udogodnienia dla kierowców w miastach

Auto elektryczne to nie tylko oszczędność, ale także udogodnienia w użytkowaniu, zwłaszcza w miastach. Dostęp do stref niskiej emisji, preferencyjne miejsca parkingowe oraz możliwość korzystania z różnych ulg podatkowych to tylko niektóre z przywilejów dla posiadaczy aut elektrycznych.

Cicha i komfortowa jazda

Silniki elektryczne są zdecydowanie cichsze od tradycyjnych silników spalinowych. Dzięki temu podróżowanie samochodem elektrycznym jest spokojniejsze i bardziej komfortowe.

Oszczędność na paliwie

Ładowanie samochodu elektrycznego jest znacznie tańsze niż tankowanie benzyny czy oleju napędowego. To oznacza niższe koszty eksploatacji pojazdu i oszczędność w długoterminowej perspektywie.

Niskie koszty użytkowania

Samochody elektryczne wymagają mniej konserwacji niż pojazdy z tradycyjnymi silnikami. Mniej ruchomych części oznacza mniejsze ryzyko awarii i mniej wizyt w warsztacie.

Finansowanie dla Firm

Firmy mogą skorzystać z korzyści leasingu aut elektrycznych. Leasing JAK ABONAMENT to jedno z atrakcyjnych rozwiązań. Pozwala on na uzyskanie niskiej miesięcznej raty, spłacając jedynie część wartości pojazdu – prognozowany spadek wartości w trakcie jego finansowania. Ponadto, opcja NAJEM stanowi kompleksowe finansowanie, gdzie w stałej opłacie miesięcznej zawarte są wszystkie najważniejsze koszty eksploatacji pojazdu jak ubezpieczenie, serwis. Więcej dowiesz się na Emobility.vwfs.pl

Samochody elektryczne są więc nie tylko oznaką nowoczesności, lecz również praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem dla świadomych kierowców. Dzięki wsparciu finansowemu od Volkswagen Financial Services, posiadanie i użytkowanie aut elektrycznych staje się dostępne dla coraz większej liczby osób i firm, zachęcając do przesiadki na bardziej ekologiczną formę mobilności. Szukasz dopasowanego do Ciebie i Twoich potrzeb pojazdu elektrycznego? Skontaktuj się z doradcami Volkswagen Financial Services, numerem jeden w finansowaniu samochodów osobowych i małych flot*.

* Źródło: SAMAR, CEPIK; LEASING/CFM – rejestracje 2023

Materiał zewnętrzny

Redakcja xpresslane.pl

XpressLane to portal, który związany jest głównie z tematyką motoryzacji i transportu. Znajdziesz tu wiele ciekawych poradników związanych z tymi dziedzinami i wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nakładanie powłoki ceramicznej na auto
Co można zdemontować z auta przed kasacją
Zalety samochodu elektrycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?