Strona główna
Warsztat
Tutaj jesteś

Niezbędnik w niejednym warsztacie samochodowym i nie tylko

11 lutego 2022 Niezbędnik w niejednym warsztacie samochodowym

Wysokiej jakości maskująca taśma lakiernicza to z pewnością jeden z niezbędnych elementów, o którym nie wolno zapominać podczas planowania wykonania takich czynności jak np. malowanie samochodów, maszyn, ścian oraz wielu innych powierzchni. To dzięki tego typu produktom, mamy możliwość uzyskania niezwykle estetycznych efektów, ponieważ pozwalają na łatwe, a co ważniejsze skuteczne zabezpieczenie przed zabrudzeniem farbą, elementów sąsiadujących z podłożem pokrywanym farbą lub lakierem. Dodatkowo jest łatwa do usunięcia, dzięki czemu nie pozostawia żadnych śladów kleju.

Taśma lakiernicza – zastosowania

Maskująca taśma lakiernicza, która od lat dostępna jest w wielu wariantach w szerokim asortymencie firmy Troton, jest produktem, składającym się z żółtego, płasko krepowanego papieru i wytrzymałego, a zarazem niezawodnego kleju, który został wykonany z naturalnego kauczuku. Dzięki temu charakteryzuję się niezwykle dużą przyczepnością. Stąd też z powodzeniem omawiany produkt można stosować również w przypadku dość nieregularnych powierzchni, bez obaw o jego ewentualne odklejanie się, co jak wiadomo może mieć znaczny wpływ na utrudnianie i spowalnianie wykonywanych prac. Przy użyciu taśmy mamy możliwość skutecznego oddzielenia malowanej powierzchni od sąsiadujących elementów, co pozwala nam na uzyskanie precyzyjnych krawędzi. W ten sposób nie musimy przeznaczać środków na zatrudnienie specjalisty, ponieważ we własnym zakresie jesteśmy w stanie uzyskać profesjonalny efekt.

Profesjonalna taśma lakiernicza

Podczas stosowania taśmy lakierniczej, nie musimy się obawiać nieestetycznie wyglądających śladów kleju bądź naderwanych fragmentów, a to za sprawą tego, że w tym przypadku, mamy gwarancję prostoty jej usunięcia. Dodatkowo produkt został pokryty specjalnym, nasyconym papierem, dzięki czemu jest kompatybilny z najpopularniejszymi, dostępnymi obecnie na rynku lakierami oraz farbami.
Ze względu na posiadane właściwości, a także szerokie możliwości pod względem zastosowania, maskująca taśma lakiernicza, pozwoli na znaczne przyspieszenie, uproszczenie, a zarazem efektywniejsze wykonywanie wielu prac i to nie tylko tych lakierniczych. Z powodzeniem produkt można wykorzystywać podczas innych czynności takich jak np. naprawa usterek samochodowych w warsztatach oraz malowanie ścian lub maszyn. Należy jednak pamiętać, że taśma może być stosowania w przypadku takich prac, w których temperatura oddziaływania na produkt nie przekracza 80oC. Stąd też można ją również użyć podczas takich czynności, w których wykorzystujemy preparaty typu remover, które przeznaczone są zarówno do mycia, jak i usuwania powłok lakierniczych.

Redakcja xpresslane.pl

XpressLane to portal, który związany jest głównie z tematyką motoryzacji i transportu. Znajdziesz tu wiele ciekawych poradników związanych z tymi dziedzinami i wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

budowa hali
Niezbędnik w niejednym warsztacie samochodowym
rozrząd w samochodzie

Jesteś zainteresowany reklamą?