Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jak powinien odbywać się transport mebli?

8 kwietnia 2021 transport mebli


Przeprowadzka z jednego mieszkania do innego (, szczególnie gdy znajduje się ono daleko), to dość skomplikowana czynność. Ludzie łapią się za głowę, patrząc na swoje meble i głośno zadają pytanie: „Jak my je przewieziemy?!”. Nie muszą się jednak martwić. Transport mebli nie będzie problemem, jeżeli wynajmą firmy świadczące usługi związane z przeprowadzką.

Odpowiednie zabezpieczenie mebli

Oczywiście, zanim pracownicy z takiego przedsiębiorstwa, zapakują nasze sprzęty do samochodu ciężarowego, najpierw musimy wszystko opróżnić. Dotyczy to zarówno szaf i regałów, jak i łóżek. Warto również zając się ich rozmontowaniem w celu zmniejszenia wagi i gabarytów. Wtedy przewóz mebli w paczkach nie będzie wiązać się z dużym ryzykiem.

Powiedzmy jednak, że nie da się rozkręcić niektórych komód i szafek. Wówczas jeszcze ważniejsze będą środki (akcesoria) zabezpieczające, dzięki którym ładunek nie zostanie uszkodzony. Mowa np. o folii nieprzemakalnej do ochrony przed wilgocią, bąbelkowej czy piance tapicerskiej ochraniającej meble przed porysowaniem, obiciem i odpryskami. Przyda się też tektura, styropian oraz wytrzymała taśma, którą zablokujemy różne części.

Transport mebli i specjalne pasy

Sam przewóz odbywa się bardzo profesjonalnie. Pracownicy z wynajętej do tego zadania firmy używają pasów do stabilizacji ciężkich szaf itp. mebli. Dzięki nim nie ma mowy o nagłym przemieszczaniu się ładunku w trakcie hamowania i skręcania. Co więcej, świetnym rozwiązaniem są także maty antypoślizgowe i tzw. drążki zaporowe.

Nie bez znaczenia jest też sama technika załadunku. Tutaj wykorzystuje się z kolei pasy spinające, pozwalające na bardzo łatwe podnoszenie wyposażenia bez obciążania kręgosłupa. Jeszcze lepszą metodą jest zastosowanie odpowiednich, profesjonalnych wózków.

Dlaczego warto wynająć firmę przewozową?

Odpowiedź na takie pytanie jest oczywista. Co prawda, usługa nie kosztuje tanio, ale nie musimy sami kombinować, jak zabezpieczyć transport mebli. Nie męczymy się i nie martwimy o stan sprzętów podczas jazdy autem. Każda doświadczona firma przewozowa posiada bowiem odpowiednie akcesoria, o których już wspominaliśmy wyżej.

Po dostarczeniu wszystkich mebli do miejsca docelowego będą one szybko i bezpieczne rozładowane. Kiedy pracownicy postawią je w nowym mieszkaniu, okaże się, że nie widać na nich żadnych, nawet najmniejszych zarysowań. To sprawia, że nie powinniśmy długo zastanawiać się nad skorzystaniem z oferty takich, działających na rynku od lat i zaufanych, przedsiębiorstw.

Redakcja xpresslane.pl

XpressLane to portal, który związany jest głównie z tematyką motoryzacji i transportu. Znajdziesz tu wiele ciekawych poradników związanych z tymi dziedzinami i wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nakładanie powłoki ceramicznej na auto
Co można zdemontować z auta przed kasacją
Zalety samochodu elektrycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?