xpresslane.pl

Motoryzacja i nie tylko

wygodne mycie auta
Motoryzacja

Najlepszy sposób na wygodne mycie auta

Utrzymywanie samochodu w czystości to ważna sprawa dla każdego kierowcy. Stacje benzynowe umożliwiają mycie auta w myjniach bezobsługowych, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Mechanizmy szczotek często nie działają wystarczająco precyzyjnie, aby usunąć wszystkie zabrudzenia. Poza tym mogą w dłuższym czasie powodować powstawanie rys na lakierze. Rozwiązaniem jest mycie samochodu w sposób bezdotykowy — najlepiej za pomocą myjki ciśnieniowej. Dobra myjka będzie nam służyła przez wiele lat, dzięki czemu dodatkowo zaoszczędzimy pieniądze.Uniwersalne narzędzieNależy zwrócić uwagę, że myjka ciśnieniowa do samochodu to narzędzie wielofunkcyjne o bardzo szerokim zastosowaniu. Może służyć nie tylko do mycia auta, lecz także mebli, kostki brukowej czy elewacji budynku. Jest szczególnie przydatna, gdy chcemy umyć auto, które ma skomplikowany kształt. Dzięki wbudowanej pompie woda jest doprowadzana do zbiornika pod wysokim ciśnieniem.

Wygoda użytkowania

Za pomocą pistoletu natryskowego możemy regulować moc strumienia wody. Pozwala to na czyszczenie wszystkich elementów samochodu, często nawet bez konieczności dodawania detergentów. Mamy możliwość używania różnych końcówek, dlatego bez kłopotu dotrzemy do trudno dostępnych miejsc, jak szczeliny pomiędzy elementami nadwozia. Łatwo i szybko usuniemy błoto oraz sól, a także oczyścimy progi i felgi.

Wybór najlepszej myjki

Aby mycie było skuteczne, myjka ciśnieniowa musi być we właściwy dobrana do naszego samochodu. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na moc, która powinna wynosić około 1500 W. Bardzo istotnym parametrem jest także ciśnienie robocze generowane przez pompę myjki. Zwykle przyjmuje się, że do mycia auta wystarczy ciśnienie około 110 barów, ale jeśli planujemy czyścić również miejsca takie jak nadkola, urządzenie powinno mieć moc 130 barów.

Dodatki i akcesoria

W zestawie z myjką możemy otrzymać różnego rodzaju szczotki i pianowice, które pomogą w usuwaniu trudniejszych zabrudzeń mechanicznych i chemicznych. Przykładem jest dysza rotacyjna pozwalająca na skierowanie strumienia wody pod ostrym kątem. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt duży nacisk na elementy nadwozia może doprowadzić do uszkodzenia lakieru, dlatego w razie wątpliwości skonsultujmy się ze sprzedawcą.

Zasady podczas mycia auta

Podczas mycia auta należy zawsze zachować bezpieczną odległość do krawędzi pojazdu. Powinna ona wynosić nie mniej niż 30 centymetrów. Nie można także zbyt często myć piast i łożysk kół z uwagi na możliwość wystąpienia korozji. Kolejna ważna zasada to unikanie mycia samochodu przy dużym nasłonecznieniu. Sprzyja to zbyt szybkiemu wysychaniu wody na karoserii, co jest szczególnie niekorzystnie, jeśli korzystamy z detergentów.

Myjka ciśnieniowa pomaga utrzymać w czystości nasz prywatny środek lokomocji. Pamiętajmy jednak, że mycie nadwozia to nie jedyne zabiegi konserwacyjne auta. Podstawą do woskowania czy polerowania jest odpowiednie przygotowanie karoserii. Dlatego myjka ciśnieniowa do samochodu jest jednym z najważniejszych urządzeń, jakie powinny znaleźć się na wyposażeniu w domu lub garażu każdego kierowcy.