xpresslane.pl

Motoryzacja i nie tylko

portale z ogłoszeniami o pracę
Motoryzacja

Portale z ogłoszeniami o pracę

Osoba poszukująca pracy z reguły robi to na wiele sposobów. Korzystanie z wielu kanałów zwiększa możliwości zatrudnienia. Dzięki temu kandydat jest w stanie dotrzeć do różnych pracodawców i w efekcie znaleźć pracę idealną.

Rekomendacje i polecenia

Kiedyś szydzono z protekcji. Dzisiaj jest to świetny sposób na znalezienie dobrej pracy. Niektóre korporacje mają przygotowany system bonusów za polecenie pracownika, który z sukcesem przejdzie okres próbny. Można otrzymać nawet równowartość miesięcznego wynagrodzenia albo i więcej pieniędzy. Poza pieniędzmi, oferowane są też inne nagrody. Warto więc polecać do pracy innych ludzi, swoich znajomych i członków rodziny. Jest to bardzo pożądane przez pracodawców. Oczywiście pracodawca i personel zarządzający może zdecydować, że na przykład para albo małżeństwo nie mogą razem pracować, w jednym dziale czy w jednej komórce. Jest to absolutnie normalne postępowanie.

Portale internetowe

Portale z ogłoszeniami o pracę są bardzo chętnie odwiedzane przez kandydatów. Można znaleźć tam naprawdę świetne oferty. Często osoby z działów rekrutacji sami inicjują kontakt z przyszłym pracownikiem. Jest to bardzo często praktykowane. Kandydat wstępnie wyraża zgodę na taki kontakt, osoba rekrutująca wykazuje swoje zainteresowanie i przejmuje inicjatywę oraz przedstawia ofertę, która zostanie przyjęta bądź odrzucona. Aktywność na takich portalach, założenie na nich konta, to bardzo dobry start w kierunku znalezienia nowej, lepszej pracy. Dlatego też warto zorientować się, na jakich portalach szuka się ludzi do pracy w danej branży. Warto założyć konto, rzetelnie je uzupełnić z dbałością o szczegóły i oczekiwać kontaktu ze strony działu rekrutacji firmy z danej branży.

Chodzenie od drzwi do drzwi

Tak zwane chodzenie od drzwi do drzwi, czyli szukanie pracy na własną rękę, bez pośrednictwa internetu i bez wysyłania CV, może sprawdzić się w małych miasteczkach albo na wsi, szczególnie dla osób, które poszukują szybkiego zarobku i pracy fizycznej. W ten sposób może znaleźć się pracodawca, który właśnie poszukuje kogoś do zrzucenia węgla do piwnicy albo porządków w domowym ogrodzie. Można nawet znaleźć w ten sposób stałe zatrudnienie. Pozostaje jednak pytanie o legalność takiej pracy bez umowy i kwestia ubezpieczenia zdrowotnego. Bez podpisanej umowy trudno potem wyegzekwować swoje prawa pracownicze. Zawsze warto zadbać o siebie i nie godzić się na pracę bez umowy. To może bardzo źle się skończyć na przykład w razie jakiegoś wypadku w miejscu pracy.