xpresslane.pl

Motoryzacja i nie tylko

ubezpieczenie samochodu sprawdzenie
Motoryzacja

Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie – kto może to zrobić?

W Polsce zarejestrowanych jest kilkanaście milionów samochodów.
W wielu gospodarstwach domowych znajduje się więcej niż jeden samochód. Pomimo tego, że to spory wydatek, związany nie tylko z koniecznością wnoszenia opłaty za paliwo, ale też ubezpieczeniem, Polacy decydują się na posiadanie samochodu na przykład po to, aby usprawnić dojazdy do pracy.

Ubezpieczenie samochodu OC


Najbardziej popularnym i obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu jest OC. To właśnie dzięki temu ubezpieczeniu wtedy, gdy dojdzie do wypadku lub stłuczki, koszty naprawy samochodu są uiszczane przez ubezpieczyciela. Oczywiście wszystko w zależności od tego, kto zawinił. Po polskich drogach nie można poruszać się samochodami, które nie posiadają tego obowiązkowego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie


To bardzo ważne, aby mieć ciągłość ubezpieczenia OC. Wystarczy, że samochód nie jest ubezpieczony nawet przez jeden dzień, a można liczyć się z bardzo dotkliwymi karami finansowymi. Im dłużej samochód pozostaje bez ubezpieczenia, tym konsekwencje większe. Dobrze o tym pamiętać i nie zwlekać ze znalezieniem nowego ubezpieczyciela wtedy, gdy wygasa polisa. Co więcej, policja nie ma najmniejszych problemów z tym, aby ustalić, czy samochód jest objęty ubezpieczeniem. Nie zawsze trzeba mieć przy sobie dokument, który to potwierdza. Sprawdzenie ubezpieczenia samochodu jest dziecinnie proste dla każdego z policjantów z drogówki, dlatego lepiej nie liczyć na łut szczęścia. Jeśli nie zapłaciło się składki na ubezpieczenie OC, samochód musi pozostać w garażu lub w innym miejscu parkingowym. Lepiej do niego nie wsiadać, ponieważ można mieć spore problemy prawne.

Ubezpieczenie AC


Niektórzy kierowcy decydują się również na ubezpieczenie AC, a zatem autocasco. To zdecydowanie bardziej dotkliwe finansowo ubezpieczenie, które jednak z wielu względów jest opłacane przez osoby dysponujące naprawdę drogim i luksusowymi samochodami. Dzięki ubezpieczeniu AC możemy czuć się pewnie wtedy, gdy samochód zostanie na przykład ukradziony, a takie sytuacje zdarzają się w Polsce na porządku dziennym. Utrata własnego samochodu jest niezwykle bolesna i sprawia, że znacząco spada poczucie bezpieczeństwa. Wypłata ubezpieczenia może jednak przynajmniej trochę osłodzić tę trudną sytuację w życiu.

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie AC?


Wielu Polaków zastanawia się nad tym, kiedy i w jakich okolicznościach warto kupić ubezpieczenie AC dla swojego samochodu. Pewną podpowiedzią może być to, jaką wartość ma samochód. Raczej nigdy nie wykupuje się ubezpieczenia AC dla starego samochodu z bardzo dużym przebiegiem kilometrów. Co innego wtedy, gdy ma się nowy samochód z salonu lub ledwie kilkuletnie auto z segmentu samochodów luksusowych. Wtedy warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie AC, które nie jest obowiązkowego. W sytuacji, gdy samochód zostanie na przykład skradziony, osoba ubezpieczająca auto może liczyć na wypłatę równowartości samochodu. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i podjąć dobrą decyzję odnośnie ubezpieczenia auta w nowym roku.