Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Kurier za pobraniem czy płatność z góry?

9 kwietnia 2021 kurier za pobraniem


Ludzie coraz częściej dokonują zakupów przez Internet. Towary muszą zostać dostarczone prosto do domu. Co prawda dużą popularnością cieszą się też zamówienia do paczkomatu, jednak wiele osób woli skorzystać z możliwości zamówienia kuriera.

Kurier dostarcza paczki za pobraniem

Kurier za pobraniem to bardzo wygodna opcja. Korzystając z tego wariantu można przygotować sobie gotówkę, a przede wszystkim zapłacić dopiero przy odbiorze. Środki pieniężne nie są zamrożone, jak bywa to przy zakupie i płatności internetowej, przelewem, zanim towar dotrze, a nawet zanim zostanie wysłany. Czasami na wysyłkę trzeba bardzo długo poczekać i w tym czasie nie można korzystać z tych pieniędzy. Kurier za pobraniem to bardzo wygodna opcja, również z tego względu, że kurier na pewno postara się doręczyć przesyłkę do rąk własnych, ponieważ nie będzie miał prawa jej wydać bez otrzymania pieniędzy. Doskonale wiadomo, że czasami kurierzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków perfekcyjnie i zdarza im się zostawić przesyłkę na przykład u sąsiadów. Jeżeli kurier będzie musiał otrzymać pieniądze, aby wydać paczkę, to nie ma innej możliwości niż dotrzeć do właściwej osoby. Wtedy na pewno przesyłka zostanie doręczona do tej osoby, do której powinna.

Zamówienia internetowe

Kiedyś zakupy w Internecie zdarzały się o wiele rzadziej niż teraz. Dzisiaj do przeciętnego gospodarstwa domowego miesięcznie dostarczanych jest nawet kilkanaście paczek. To najlepiej świadczy o skali tego zjawiska. Zakupy internetowe są bardzo powszechne i wydaje się, że w przyszłości również tak będzie. W sieci można kupić praktycznie wszystko, bez żadnych ograniczeń. Można zamówić tam nawet jedzenie, artykuły spożywcze, które do tej pory kupowane były tylko stacjonarnie. Coraz częściej kupuje się także odzież w Internecie, nie trzeba już jechać do galerii handlowej. Właściciele sklepów robią co mogą, aby przyciągnąć do siebie klientów, oferując rozmaite promocje i korzystne warunki transakcji. Wydaje się, czy standardem jest już darmowa wysyłka i zwrot. Niektóre sklepy uważają to jednak za mało rentowne, rezygnują z tego. Na szczęście prawo stanowi, że kupując towar w internecie, można zwrócić go w ciągu kilkunastu dni, jeżeli nie nosi on śladów użytkowania. Zwroty zakupów internetowych są bardzo częste, jednak i tak takie zakupy są opłacalne. Trzeba nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości zakupów internetowych. Warto zachować zdrowy rozsądek i przeglądać oferty sklepów dość krytycznie, aby nie popaść w zakupoholizm.

Redakcja xpresslane.pl

XpressLane to portal, który związany jest głównie z tematyką motoryzacji i transportu. Znajdziesz tu wiele ciekawych poradników związanych z tymi dziedzinami i wiele innych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nakładanie powłoki ceramicznej na auto
Co można zdemontować z auta przed kasacją
Zalety samochodu elektrycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?